Jak wybrać żywą choinkę, aby przetrwała całe Święta ? - Feliz Navidad

Jak wybrać żywą choinkę, aby przetrwała całe Święta ?

Żywa, pachnąca, pięknie ozdobiona choinka to niewątpliwie najbardziej charakterystyczna i najpiękniejsza ozdoba każdego mieszkania w sezonie Świąt Bożego Narodzenia. Warto zatem starannie wybrać samo drzewko na choinkę, aby móc się cieszyć jego pięknym wyglądem przez całe Boże Narodzenie. Podpowiadamy jak to zrobić.

Po pierwsze musimy zdecydować: jodła czy świerk. Musimy wiedzieć, że jodły są ładniejsze wizualnie, bardziej symetrycznie i łatwiej znaleźć ładny okaz. Jednak jodła posiada również pewną wadę, która dla niektórych ludzi może być dosyć istotna – otóż nie pachnie. Jeśli więc zależy nam, aby w całym domu unosił się zapach igliwia i żywicy to zdecydujmy się raczej na świerk. Jest to drzewo bardziej kłujące, ale jeśli wybierzemy gęsty okaz to równie piękne. Świerk gwarantuje piękny zapach lasu w całym mieszkaniu.

Pamiętajmy także o tym, że jeśli chcemy cieszyć się piękną choinką przez wiele dni to musimy dbać o to, aby w stojaku zawsze była świeża woda. Już nawet kilka godzin bez wody może spowodować, że choinka zacznie opadać i po prostu stanie się brzydka wizualnie. Któż chciałby sobie popsuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przez zwiędłą choinkę?

Zadbajmy o naszą choinkę także odpowiednio ją ubierając (sprawdź tutaj). Duże i ciężkie ozdoby zakładajmy na grubsze gałęzie, aby nie niszczyć i przesadnie nie obciążać drobnych gałązek. Odpowiednie ku temu gałązki znajdują się na dole drzewka. Im wyżej choinki posuwamy się z ozdabianiem tym lżejsze ozdoby choinkowe powinniśmy wybierać do przystrojenia drzewka.